HABERLER

Değerli ICF İstanbul Ziyaretçilerinin Dikkatine

12-03-2019

ICF İstanbul Çocuk Moda Fuarımız sadece sektör profesyonelleri tarafından ziyaret edilebilmektedir! ICF İstanbul Çocuk Moda Fuarı katılımcı firmalarımızın sezon açılışı gerçekleştireceği ve toptan alımlar için düzenlenmiş olup, sadece sektör mensubu ticari ziyaretçilerin girişine izin verilmektedir. Sektör dışından ve/veya bireysel ziyaretçi kabul edilmeyecektir. Online ziyaretçi kaydı yapmamış ve davetiyesi olmayan ziyaretçilerimiz için giriş ücreti 30TL’dir.

Sarı Rengin Özellikleri

12-03-2019

Her renk bünyesinde, kendine has bir karakter barındırır. Bunun getirisi olarak psikolojik ve duygusal etkileri vardır. Bazılarının özelliği çabuk fark edilmesi, bazılarınınki ise üretkenliğe pozitif etki etmesidir. Bu özellikler çağa ve kültüre göre değişkenlik gösterebilir.

Akşam yemeği çekilişini kazanan ICF İSTANBUL ziyaretçisi

01-03-2019

"ICF İstanbul Online Kayıt" çekilişimiz katılan herkese teşekkür ederiz. Çekilişe Rusya’dan ziyaret etmek üzere olan Booble Goom ve Aisha Kids firmalarından 4 ziyaretçimiz, 360 İstanbul Restoranında 2 kişilik akşam yemeği hakkı kazanarak şubat ayın ikinci şanslı ziyaretçimiz olarak seçildiler.

Konaklama çekilişini kazanan ICF İstanbul ziyaretçisi

01-03-2019

"ICF İstanbul Online Kayıt" çekilişimize katılan herkese teşekkür ederiz. Çekilişe Ukrayna’dan ziyaret etmek üzere olan Momin Dom Firmasından Natalya Bliznyuk 5 yıldızlı otelde 1 gece konaklama hakkı kazanarak şubat ayın ilk şanslı ziyaretçimiz olarak seçildi.

Peluş Modası

25-02-2019

Sokak modasının bu yılki trendlerinden biri de kat kat giyinmek oldu. Bizleri farklı renk ve formdaki parçaları bir arada görmeye alıştıran kat kat modası kimileri tarafından çok sevildi, kimileri tarafından ise fazla karışık ve marjinal bulundu. Trendin alternatifi ise 70’li yıllardan geldi. Rengârenk, şık ve sıcacık peluş kıyafetler sezonun gözdelerinden biri haline geldi.

Renklerin Çocuklar Üzerindeki Etkisi

25-02-2019

Renkler duyusal ve duygusal yetiler taşıyan, etkileyici sembollerdir. Her renk içinde kendine has bir karakter barındırır. Ortaya bir ifade biçimi koyarlar. Bu durum, çocukların yaratıcılık ve hayal dünyalarına katkıda bulunur. Aslında renkler, onların tanıştığı ilk görsel malzemelerdir.

2019 Jean Pantolon Modası

25-02-2019

Jean pantolonlar tam anlamıyla gündelik hayatımızın vazgeçilmez parçaları durumundalar. Sokak stilinden gece şıklığına kadar her an, her saniye yardımımıza yetişen jean pantolonlar, bu yıl da farklı tasarımlarla vitrinlerdeki yerini aldı. 2019 jean pantolon modasını sizin için derledik…

Yılın Enerjik Trendi: Sarı Modası

16-02-2019

Enerjinin rengi sarı, bu yıl moda dünyasına damga vuran renklerin başında geliyor. Hemen hemen her tonu ile vitrinlerde yer alan sarı, hem şık hem de canlı bir görünüme olanak sağlıyor. Yalnızca yetişkinler tarafından değil, çocuk giyim kategorisinde de oldukça ilgi gören sarı modasının püf noktalarını sizin için derledik…

Kazak Modasında Bu Yıl

29-01-2019

Biz, ‘’Kışın şık gözükmek daha kolaydır.’’ diyenlerin tarafındayız. Soğuk ve ‘renksiz’ havalar etkisini sürdürürken şık, konforlu, bir o kadar da renkli kazak modası içimizi ısıtıyor. Sokak modası cıvıl cıvıl kazaklarla dolup taşarken, çocuk modası da bu durumdan payına düşeni fazlasıyla alıyor. O halde, farklı formların ön plana çıktığı 2019 kazak modasına hep birlikte göz atalım…

Bambu Kumaşın Faydaları

25-01-2019

Bambu, sıcak ülkelerde mobilya, merdiven, baston ve tekstil gibi birçok malzemenin yapımında kullanılan bir tür kamıştır. En çok Hint ve Büyük Okyanus adalarında yetişir. Boyu 25 ile 40 metreyi bulur. Bambu ülkemize Çin’den getirilip iplik haline dönüştürülür. Doğal ipliklerin hammaddesi olarak kullanılan bambu ağaçları elyaf haline getirilir ve makinelerde işlendikten sonra ipliğe dönüştürülür. Bu aşamanın ardından tekstil ürünlerinin yapımında kullanılır. İşlemler sırasında en çok dikkat edilen konuların başında, ipliklerin doğal ve saf kalması gelir.

Bebekleri Organik Giydirmek Neden Önemli?

25-01-2019

Cildimize temas eden maddelerin neredeyse yüzde 60'ı cildimizdeki gözenekler yoluyla emilir. Bebeklerde sık olarak görülen cilt problemleri, kızarıklık ve tahriş, zararlı kimyasallardan dolayı meydana gelebilmektedir. Yetişkin bireylere göre daha hassas cilde sahip olan bebekler bu nedenlerden dolayı çok daha büyük bir risk altındadır. Bütün bunlar göz önüne alındığında bebek organik giyim konusu oldukça önemli bir hal almaktadır.

Sweatshirt Zamanı!

17-01-2019

Bazı parçalar evrenseldir. Her kesime ve her yaş grubuna hitap eder. Hem rahatlık hem de şıklığıyla gardıropların vazgeçilmezi misyonunu üstlenir. Çok yönlü kullanımın kumaşa bürünmüş hali sweatshirtler bu sezonun da gözdesi!

2018’e Damga Vuran Moda Akımları

15-01-2019

2018’e veda, 2019’a merhaba demeye hazırlandığımız bu günlerde yıla damgasını vuran trendlere kısaca bir göz atmak istedik. Yepyeni trendlerin yanı sıra, yeniden yorumlanan akımları da sıkça gördüğümüz 2018’e ağırlığını koyan parçalar 90’lı yıllardan geldi. Bakalım geride bırakmak üzere olduğumuz yılda hangi trendler iz bırakmış…

2019 Kış Sezonu: Renk Trendleri

10-01-2019

Pantone Renk Enstitüsü, Aralık ayında yılın rengini living coral (canlı mercan) olarak belirlemişti. Önceki yıla oranla daha yumuşak geçişlere sahip olan, canlı ve enerjik karakterli bu renk, sezonun trendlerine dair ipuçlarını da vermişti. Kısacası; 2019 gelirken, dinamik mi dinamik bir renk kartelasını da yanında getirdi!

Bebek Kıyafetleri Nasıl Yıkanmalı

08-01-2019

Bebeklerin ince, narin ve pürüzsüz ciltleri gerçek birer doğa harikasıdır. Ancak güzel olduğu kadar korunmaya da muhtaçtır. Çünkü yetişkin vücudunu zararlı etkilere karşı koruyan cilt florası onlarda yoktur. Yeni doğan bebek çamaşırının yıkanması biraz daha zahmetlidir. Ayrı yıkanması gerekir. Sıradan deterjan ve yumuşatıcılar vücutlarında isilik, konak, egzama ve pişik gibi çeşitli problemlere yol açabilir. Şimdi gelin; bebek kıyafetleri nasıl yıkanmalı sorusunun yanıtlarına birlikte göz atalım…

Sıcacık Bir Moda: 2019 Atkı Modelleri

21-12-2018

Kış mevsiminin olmazsa olmazı atkılar, bu yıl ekstra şık gözüküyorlar. Sıcacık kumaşıyla içimizi ısıtan atkılar, rengârenk modelleriyle ruhumuzu da doyuracak. Şimdi ekose desen ve oversize akımın domine ettiği atkı modasını yakın markaja alma zamanı!

2019 Çocuk Ayakkabı Modası

18-12-2018

Yeni yıl yaklaşırken ebeveynler, çocukları için kış alışverişi yapmaya devam ediyor. Özellikle anneler, kız çocukları için vitrin vitrin gezerken modern ve modaya uygun kıyafetler tercih etmeye özen gösteriyor. Durum böyle olunca 2019 kız çocuk modası ayın en çok rağbet gören konularından biri haline geliyor. İşte sizin için derlediğimiz yılın öne çıkan kız çocuk trendleri…

Pantone Yılın Rengini Seçti

12-12-2018

Dünya’nın en geniş renk kartelasına sahip olan Pantone, 2019 yılının rengini seçildi. Geçtiğimiz yıl ultra violet (mor ötesi) olarak belirlenen renk, bu yıl daha yumuşak bir dokuya sahip olan living coral (canlı mercan)… Gelin, yılın renginin karakterine birlikte göz atalım. Canlı mercan, 2018’in rengi mor ötesine göre çok daha yumuşak geçişlere sahip. Doğayla iç içe, neşeli, enerjik, biraz da retro detaylar barındırıyor. Ancak, bu renkle ilgili ilginç bir detay daha var. Denizin altında yer alması ulaşılabilirliğini zorlaştırıyor. Bu da demek oluyor ki; canlı mercan sempatik olduğu kadar özgüveni de hayli yüksek bir renk.

2019 Kız Çocuk Modası

07-12-2018

Yeni yıl yaklaşırken ebeveynler, çocukları için kış alışverişi yapmaya devam ediyor. Özellikle anneler, kız çocukları için vitrin vitrin gezerken modern ve modaya uygun kıyafetler tercih etmeye özen gösteriyor. Durum böyle olunca 2019 kız çocuk modası ayın en çok rağbet gören konularından biri haline geliyor. İşte sizin için derlediğimiz yılın öne çıkan kız çocuk trendleri…

Cumhuriyet Tarihinin Ekim Ayı Tekstil İhracat Rekoru Kırıldı

12-11-2018

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Öksüz, "İTHİB olarak sadece Ekim ayı içerisinde 175 ülkeye gerçekleştirdiğimiz 939 milyon dolarlık ihracat ile Cumhuriyet tarihi rekoru kırdık. 2018 yılı Ekim ayı ihracatı tüm zamanların en yüksek Ekim ayı ihracat rakamı oldu." ifadelerini kullandı.

Destekleyen Kuruluşlar

Trend İstanbul
Fuar ve Organizasyon Hiz. A.Ş.

Barbaros Mah. Dereboyu Cd. Mor Sümbül Sk. Teknik Yapı Deluxia Palace Kat 11 No. 298 Ataşehir-İstanbul
telefon: +90 216 212 04 30
e-mail: icf@icfistanbul.com